Ekonomi ve Mali İşler Başkanlığı Ekonomi ve Mali İşler Başkanlığı

Abdullah Bilbay

Başkan

Abdullah Bilbay 1986 Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde doğdu. İlkögretimini Yunus Emre İlköğretim okulun'da tamamladı. Daha sonra Açıköğretim lisesinde mezun oldu. Kuaförlük yapmakta ve evli bir çocuk babasıdır. 2006 yıllında Fatih Gençlik Kolların'da Koca Mustafapasa Mahalle Başkanlığına seçildi. Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2. Bölge Başkanlığı, Teşkilatlanma Başkan Yardımcılığı, Ar-Ge Başkanlığı ve Seçim İşleri başkanlığı görevlerini yaptı.  İki dönemdir Ekonomi ve Mali İşler Birim Başkanlığı yapmaktadır.

Görev Tanımı

Temel Fonksiyonu

Parti ekonomi politikaları ve yaklaşımlarının belirlenmesine katkıda bulunmak. Ekonomik hayata katılımını artırıcı yönde çalışmalar yapmak. mevzuat ve kuruluş kurallarına uygun olarak yapılan tüm muhasebe işlemlerini yapmak

Görev ve Sorumlulukları

Parti ve hükümet organları, özel ve kamu, sivil toplum ve mesleki kuruluşlar ile veri ve bilgi alışverişinde bulunarak ekonomik yapı ve ilişkiler sisteminin makro ve mikro çerçevede performansını izler, Başkana bilgi sunar ve ilgili birimleri ekonomik gelişmeler konusunda bilgilendirir. Parti programı ve seçim beyannamesi gibi dokümanların hazırlanmasına ve güncelleştirilmesine, Parti’nin ekonomi politikalarının ve yaklaşımlarının belirlenmesine katkıda bulunur.

Duyuru ve Haberler